Wolontariusze naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Edyty Bieniek intensywnie pracuje na rzecz pomocy Ukrainie. Uczniowie wszystkich klas zbierają pieniądze oraz rzeczy materialne. Najbardziej potrzebne produkty to długoterminowe produkty żywnościowe, artykuły higieniczne, koce oraz ręczniki. W ciągu kilku zaledwie dni uczniowie zebrali bardzo dużo darów. Starsze klasy sprzedawały też babeczki, z których dochód przeznaczono dla Ukrainy.

Zebrane dary przekażemy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicku, a zebrane pieniądze na Caritas i Polską Agencję Humanitarną. Klasy wzajemnie motywują się do działań. Wykonano gazetkę i plakaty, uczniowie poznali znaczenie słowa POKÓJ, flagę i ważne informacje związane z Ukrainą, utworzyli też łańcuch serc. Prowadzone są zajęcia o tym, co obecnie dzieje się na świecie. Jedną z form solidarności z tym krajem są żółto - niebieskie ubrania. W naszym przedszkolu powitaliśmy dziewczynkę pochodzącą z Ukrainy.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w całości: