Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się obchody Dnia św. Marcina. Zorganizowane zostały we współpracy szkoły z lokalnym kołem DFK. W tym roku przybyli do nas w pochodzie ze świętym Marcinem uczniowie szkoły w Dańcu. Najpierw odbyło się krótkie nabożeństwo w kościele, które poprowadzili uczniowie klasy siódmej, a uczniowie klasy piątej przedstawili scenkę z życia Świętego. Później, przy asekuracji Straży Pożarnej, uczestnicy przemaszerowali do szkoły.

Tutaj mogli posilić się pysznym żurkiem oraz rogalami i herbatą. W spotkaniu wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również zaproszeni goście - przedstawiciele Rady Sołeckiej i Rady Gminy oraz mieszkańcy wsi.  Podczas spotkania uczniowie śpiewali piosenki związane z tym świętem w języku niemieckim. Główną atrakcją był oczywiście św. Marcin, w rolę którego wcieliła się była uczennica naszej szkoły Kinga Gordzielik.

(Kliknij, aby powiększyć zdjęcie)