6 grudnia to oczywiście Mikołajki. W naszej szkole to również Święto Szkoły. W tym dniu oprócz zajęć lekcyjnych dużo się działo. Najmłodsze klasy pojechały do teatru lalek na musical o zwierzęcej miłości "Psiakość". Po powrocie czekały już na nich prezenty od Mikołaja. Niektórym dzieciom wręczali je osobiście "Mikołaje" z Samorządu Szkolnego. Klasa trzecia przygotowała dla uczniów klasy pierwszej teatrzyk kamishibai o wilku i siedmiu koźlątkach. Klasa czwarta i piąta oprócz zajęć artystycznych, na których robili stroiki i inne ozdoby świąteczne, pojechali do kina. Najstarsze dwie klasy uczestniczyły w warsztatach świątecznych. Wspólnie z paniami z Mniejszości Niemieckiej wykonali stroiki, które przeznaczone będą dla osób samotnych. Cały dzień przebiegał w mikołajkowej i świątecznej atmosferze.

 

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie: