Uczniowie klasy II zostali zaproszeni przez Państwa Katarzynę i Adama Jaguszów oraz przez swojego klasowego kolegę- Dawida, do gospodarstwa rolnego w Boryczy.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji! Było karmienie cielaczków, sprzątanie w oborze, "przymierzanie się" do jazdy traktorem, obserwacja działania elektronicznej dojarki i słuchanie opowiadania o codziennej pracy w gospodarstwie. Na drugoklasistów czekały też niespodzianki. Państwo Jagusz przygotowali piknik na świeżym powietrzu. Były pyszne pączki, ciasta i soki owocowe oraz pachnące dymem kiełbaski, które dzieci własnoręcznie upiekły na ognisku. Uczniowie spotkali się również z przedstawicielką firmy mleczarskiej ZOTT, która przygotowała dla dzieci degustację jogurtów oraz wręczyła im piękne upominki.

W imieniu swoim i moich uczniów, serdecznie dziękuję Rodzicom i Dziadkom Dawida za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki!

Joanna Hutnik