Szkoła to nie tylko nauka, ale nasz kalendarz szkolny obfituje w różnorodne wydarzenia - imprezy, uroczystości, wycieczki. Czasami są to niewielkie święta klasowe, innym razem wielkie imprezy szkolne lub nawet pozaszkolne. 

Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych

Pod takim tytułem odbył się w naszej szkole spektakl, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich z Krośnicy, Izbicka i Otmic. Na koniec uczniowie otrzymali książeczki.

W poniedziałek 15 maja klasy I-III udały się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Na początku zwiedzili Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny oraz kroczyli ścieżką edukacyjną. Uczniowie byli również w kinie 5D oraz oceanarium. Następnie udali się do Parku Ewolucji gdzie zobaczyli i posłuchali jak wyglądał świat prehistoryczny, gdy pojawił się Homo sapiens. Po licznych atrakcjach zgłodnieli i udali się na obiad. Po obiedzie odbyły się warsztaty, na których poszukiwali skamieniałości. Uwieńczeniem wycieczki miał być plac zabaw, niestety pogoda nam nie dopisała.

W tym roku o wydarzeniach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja przypomnieli nam uczniowie kasy szóstej w czasie uroczystej akademii, która dobyła się przed rozpoczęciem weekendu majowego. Scenariusz imprezy przygotował pan Diter Kalla, a oprawę muzyczną pani Patrycja Bejm.

Miniony tydzień minął pod hasłem "Dni Ziemi". Uczniowie klasy II prowadzili rozmowy oraz oglądali filmy edukacyjne na temat ochrony naszej Planety. Przygotowali również gazetkę ścienną, na której zmieścili swoje postanowienia i rymowanki na temat tego, co może poprawić sytuację ekologiczną na świecie.

Joanna Hutnik

Na Śląsku Opolskim jest wiele wielkanocnych tradycji. Ale mazurków się u nas nie piecze, choć to piękny zwyczaj.

O tym, co to jest mazurek, jak zrobić i ozdobić to ciasto, uczyły się dzieci z klasy II. Na zajęciach kulinarnych tworzyły własne "mini" mazurki. Pomysłów na zdobienie było naprawdę dużo. A efekty pracy uczniów przerosły moje oczekiwania.

 

Joanna Hutnik

Szukanie wielkanocnego "Zajączka", to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci tradycji wielkanocnych. W naszej szkole nie można było jej pominąć. Uczniowie klasy I i II "wytropili" Zajączka po śladach, które zostawił w pobliżu szkoły. Nie było to łatwe zadanie. trzeba było cicho się skradać, a na koniec wykonać zajęczy skok, bez którego nie dałoby się dotrzeć do gniazdek z prezentami. Upominki bardzo wszystkich ucieszyły :-)

Dziękujemy Zajączku!

Joanna Hutnik