Dzieciństwo to szczególny czas, w którym odkrywanie tajemnic świata odbywa się poprzez zabawę. Dzieci wcielając się w różne postacie, przeżywając w wyobraźni kolejne przygody, uruchamiają swoją spontaniczność i potrzebę działania, zdobywają wiedzę nie tylko o sobie samym, ale i o otaczającej je rzeczywistości. Nasi przedszkolacy wzięli udział w programie "Akademia Bolka i Lolka- Kompetencje Przyszłości".

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się ich doczekać. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanym dla nich programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce.

Wspaniale minął nam w przedszkolu miesiąc grudzień. Jak zwykle było pracowicie i  wesoło. Dzieci piekły i ozdabiały świąteczne pierniczki, ubierały choinkę, wykonywały ozdoby choinkowe. Przedszkolaków odwiedził także Św. Mikołaj, który wręczył dzieciom bilety na wyjazd do kina. Starszacy przygotowali Jasełka, które przedstawili na przedszkolnej Wigilii.

W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne wyzwanie z realizowanego projektu "Witaminki". Bohaterką dnia była dynia Dana. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, między innymi jak rośnie dynia i co można z niej przygotować. Przedszkolaki samodzielnie wykonały kompot i sok z dyni, który bardzo im smakował. Miały również okazję spróbować dżemu z dyni i pestek.

Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie, pluszowe misie przybyły do przedszkola ze swoimi właścicielami, żeby bawić się i świętować. 27 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich misiach, poznały historię powstania pluszowego misia oraz bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie" , "Pokochaj pluszowego misia". Przybył również wielki, puchaty i mięciutki gość. A na podwieczorek przedszkolaki zjadły upieczone przez siebie misie z kruchego ciasta.

W czwartek 16.listopada gościliśmy w przedszkolu miłego, puchatego przyjaciela- pudla Krzysia ze swoją opiekunką p. Agnieszką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. "Mój przyjaciel pies". Dowiedziały się jak przywitać się z psem, jakie psy mają potrzeby, jak głaskać psa. Był też czas na sztuczki, głaskanie oraz zabawę z Krzysiem. Później dzieci wyprowadziły Krzysia na spacer po sali przedszkolnej.