Czas radosnego wyczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus to wyjątkowy okres w kalendarzu kościelnym. Szczególnie zaakcentowaliśmy go również w przedszkolu. W ramach dwujęzycznego projektu edukacyjnego dzieci poznały znaczenie zapalanych świec na wieńcu adwentowym oraz kalendarza adwentowego, zwyczaje mikołajkowe w Polsce oraz w krajach niemieckojęzycznych. Upiekliśmy pierniczki korzenne i zdobiliśmy z użyciem nazewnictwa polskiego i niemieckiego. Wiele radości miały dzieci z ubierania choinki, śpiewania kolęd, wykonania kartek świątecznych, komponowania stroików oraz składania życzeń. Czas adwentu zakończyła inscenizacja jasełkowa przygotowana przez dzieci z grupy starszaków wraz z wychowawczynią oraz nakrywanie stołu wigilijnego. Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzinom życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku. Frohe Weihnachten und ein gutes neues Jahr!