Maja uczęszcza do młodszej grupy przedszkolnej w ZSP w Krośnicy. Dziewczynka bardzo lubi malować, dlatego wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Ku pamięci Zofii Kossak-Szczuckiej” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 137 w Krakowie. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie rysunku nawiązującego do życia lub twórczości bohaterki. W czasie drugiej wojny światowej sprzeciwiała się ona zagładzie Żydów i wydała dokument, który był apelem skierowanym do społeczności polskich katolików i powoływał się na uniwersalne wartości moralne. Dziewczynka samodzielnie narysowała więc uwięzione za drutem kolczastym dzieci i umieściła napis „PROTEST!”, który był tytułem owego dokumentu.

Niedawno Maja otrzymała zaproszenie na finałową galę wręczenia nagród, która odbyła się w Krakowie. Na miejscu okazało się, że prac wpłynęło ponad 200, a dziewczynka otrzymała wyróżnienie. Po uroczystości spędziła miło czas na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez krakowską szkołę.

Gratulujemy!