Dnia 14. 04. 2024 r (w niedzielę) w Szkole Podstawowej w Izbicku odbył się VIII Gminny Turniej Szachowy, który zgromadził 26 dziewcząt i 43 chłopców z naszych szkół podstawowych. Zawody odbyły się na Sali gimnastycznej w godzinach od 13.00 do 19.15 (szczególne brawa należą się rodzicom za kibicowanie swoim pociechom!). Turniej przygotowali nauczyciele uczący edukacji przez szachy w szkole: Panie Elżbieta Toth-Mazur, Agnieszka Stępień i Pan Diter Kalla. Sędzią głównym został Pan Krzysztof Stępień,

który sędziował z użyciem programu Chess Manager. Po weryfikacji zawodników ok 13. 15, po otwarciu zawodów przez Pana dyrektora Sylwestra Kuczmę,  rozpoczęły się zmagania szachowe 69 uczestników podzielonych na żeńskie i męskie grupy od A do F. W rezultacie odbytych pojedynków ukształtowała się ostateczna lista zwycięzców:

KLASY I

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

I

L. Wydrzel -  SP Izbicko

Sz. Skóra – ZSP Otmice

II

A. Goral – SP Izbicko

F. Gordzielik – ZSP Krośnica

III

K. Moczygemba – ZSP Krośnica

T. Lorenc – ZSP Krośnica

 

KLASY II-IV

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

I

Z. Stępień – SP Izbicko

A.       Hurek – ZSP Krośnica

II

M. Kania – SP Izbicko

T. Socha – ZSP Otmice

III

L. Pierończyk – ZSP Krośnica

M. Matysek – SP Izbicko

 

KLASY V -VIII

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

I

A.       Duma – SP Izbicko

A.       Sklorz -ZSP Krośnica

II

M. Moczygemba – ZSP Krośnica

M. Klyssek – SP Izbicko

III

A. Duma – SP Izbicko

F. Ciołek – ZSP Krośnica

 

Wszyscy uczestnicy turnieju nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz licznymi nagrodami za udział. Natomiast zwycięzcy dostąpili zaszczytu wstąpienia na podium dla zwycięzców i otrzymali dyplomy, medale, pamiątkowe statuetki (puchary) oraz nagrody rzeczowe. Zakup nagród był możliwy dzięki hojnemu wsparciu naszego turnieju przez sponsorów lokalnych jak i rodziców uczniów. Bez ich ,,datków” nie byłoby możliwe zakupienie tak wielu, atrakcyjnych nagród rzeczowych. Sponsorom serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie finansowe oraz rzeczowe. To dzięki Waszym sercom zdołaliśmy nagrodzić wszystkich uczestników zawodów. Do zobaczenia na IX Gminnym Turnieju Szachowym w 2025 roku!!