Tradycyjnie już co roku organizujemy Dzień św. Marcina wspólnie ze szkołą w Dańcu. W tym roku obchody były zorganizowane u nas, a rozpoczęły się powitaniem uczestników z Dańca przed kościołem, a następnie krótkim nabożeństwem ku czci św. Marcina oraz przedstawieniem scenki z jego życia. Razem z uczniami, nauczycielami i rodzicami z Dańca przybył też św. Marcin na koniu, w którego wcielił się uczeń naszej szkoły Mateusz Gordzielik. Po nabożeństwie przeszliśmy z latarkami i śpiewem przez wieś na teren szkoły, gdzie czekał na nas pyszny żurek przygotowany przez nasze panie kucharki oraz rogaliki świętomarcińskie. Przy dźwiękach muzyki

spędziliśmy razem czas w miłej atmosferze. Sprzątanie po imprezie odbyło się bardzo sprawnie, ponieważ jak zwykle rodzice przyszli z pomocą. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom za pomoc, Zarządowi Koła DFK za dofinansowanie rogali, nauczycielom, rodzicom i uczniom z Dańca za wspólne obchody oraz Państwu Gordzielik i Mateuszowi za pomoc w zorganizowaniu pochodu. Dziękujemy też wszystkim pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego wydarzenia.